SZKOŁA PODSTAWOWA
IM. RED. JANA CISZEWSKIEGO
W WALEŃCZOWIE

Dzień kanapki

             W dniu 8 listopada 2017 dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I-III włączyli się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc” organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Akcja miała na celu zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia. Wspólnie przygotowany i spożyty posiłek połączony był z przypomnieniem wszystkim ważnej roli śniadania. W przygotowanie zdrowego śniadania wsparli nas rodzice uczniów. Dzięki nim na naszych szkolnych stolikach znalazły się kolorowe kanapki. Akcja dała uczniom nie tylko wspaniałą zabawę, pomysłowość, ale również szansę na integrację grupy. Uczniowie zwiększyli swoją świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie człowieka.

Pasowanie na ucznia

      19 października 2017r.w „Cudowny świat nauki” uroczyście wkroczyli uczniowie klasy I
1. Dzianok Julia
2. Kluba Maja
3. Korbela Filip
4. Kozak Kinga
5. Pawelec Kinga
6. Zając Kacper
     Było to dla nich duże przeżycie, jednak cała szóstka wspaniale wykazała się swoimi wiadomościami
i umiejętnościami oraz złożyli uroczyste ślubowanie:
Ślubuję być dobrym Polakiem,
Dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.
Będę uczyć się w szkole jak kochać ojczyznę,
Jak dla niej pracować kiedy urosnę.
Będę się starać być dobrym kolegą,
Swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom!

Życzymy im samych sukcesów i wspaniałych ocen.


Dzień Edukacji Narodowej

      13 października obchodziliśmy w naszej Szkole Dzień Edukacji Narodowej. To wyjątkowe święto wszystkich pracowników oświaty. Uczniowie mieli okazję podziękować swoim wychowawcom i nauczycielom oraz pracownikom obsługi za trud wkładany w ich nauczanie i wychowanie, za zapewnienie im odpowiednich warunków do nauki, uśmiech, życzliwość i wyrozumiałość.
     Akademię przygotowali uczniowie klasy IV oraz uczennice klasy VII, które zaśpiewały piękne piosenki dedykowane nauczycielom. Życzenia wszystkim pracownikom Szkoły złożyła Pani Dyrektor. 
                          Spotkanie z Funkcjonariuszami Policji

         W dniu 6 października odbyło się kolejne, coroczne spotkanie uczniów Szkoły Podstawowej
w Waleńczowie z policjantami z Komendy Powiatowej w Kłobucku. Uczniowie przypomnieli sobie zasady właściwego zachowania w ruchu drogowym, omówili zagrożenia związane z poruszniem się po drogach i jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. Policjanci informowali również o konieczności noszenia znaków odblaskowych.


Dzień Tabliczki Mnożenia

  29 września w naszej szkole odbyło się podsumowanie tygodniowej powtóki z tabliczki mnożenia. Uczniowie klas III-VII uczestniczyli w turnieju Mistarza Tabliczki Mnożenia. Tegorocznymi Mistrzami w poszczególnych klasach zostali:
  • klasa III - Szymon Nicpoń,
  • klasa IV -  Krzysztof Matyśkiewicz,
  • klasa V - Damian Szczypiór,
  • klasa VI - Jakub Banaś,
  • klasa VII - Aleksandra Kotowicz.
    Serdecznie gratulujemy!

Dzień Chłopaka

    Ten dzień był wyjątkowy. Już od rana zaczęło sporo się dziać…W porannej audycji „Mleko czy kakao” trenerka Ala zaprosiła naszych Panów, i tych dużych i tych małych, do wspólnych ćwiczeń aby jak najdłużej utrzymali swoją ”męską muskulaturę”. I w dziedzinie mody Ola zachęcała chłopców do dbałości o siebie prezentując strój randkowy, nocny oraz dzienny. Dziewczęta przygotowały również wierszyki i życzenia dla chłopaków. Na przerwach gościła muzyka, przy której wszyscy super się bawili. Nie zabrakło także słodkich upominków oraz prezentów dla naszych Panów i chłopców.

Europejski Dzień Języków

    Europejski Dzień Języków jest obchodzony co roku 26 września. Wydarzenie to ma zwrócić uwagę na bogactwo języków w Europie: ponad 200 języków europejskich, 24 języki urzędowe UE, około 60 języków regionalnych i języków mniejszości oraz wiele innych, których używają osoby z różnych części świata.
    Europejski Dzień Języków jest okazją do popularyzowania wiedzy na ich temat , promowania różnorodności językowej i kulturowej i zachęcania ludzi w różnym wieku do nauki języków, ponieważ ich znajomość pomaga nawiązywać kontakty, ułatwia znalezienie pracy i stymuluje rozwój przedsiębiorstw.

    Uroczystość w naszej szkole uświetniły występy uczniów kl.VII, którzy zaprezentowali przedstawienie
o Czerwonym Kapturku w języku angielskim oraz zaśpiewali piosenkę w języku niemieckim, którego zaczęli się uczyć w tym roku szkolnym. Uczniowie kl.IV zatańczyli do muzyki irlandzkiej a kl. III umilała nam czas anglojęzycznym repertuarem wokalnym. Na koniec odważni ochotnicy zmierzyli się z arcytrudnymi łamańcami
językowymi. Poradzili sobie jednak znakomicie i na szczęście nie połamali języków. 

          Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

                     W dniu 4 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18. Pani Dyrektor jak zwykle serdecznie powitała uczniów, rodziców oraz przybyłych gości, przedstawiono krótki program artystyczny. Po przerwie wakacyjnej uczniowie powrócili do swoich klas. 
Życzymy wszystkim uczniom owocnej pracy! 

Serdecznie zapraszamy 4 września  na rozpoczęcie 
roku szkolnego 2017/2018

   8.00 - Msza Święta
   9.00 - rozpoczęcie roku szkolnego w budynku szkoły